KODEKS NASZEJ SZKOŁY

(11kB)
"Jeśli moja szkoła nie radzi sobie z problemami, prosimy innych o pomoc"

(13kB)
"Wiem, do kogo mogę się zwrócić o pomoc, gdy spotka mnie krzywda lub widzę krzywdę innych"

(10kB)
"W mojej szkole uczę się, co robić, gdy mam problemy albo jestem zezłoszczony"

(12kB)
" W mojej szkole rodzice i nauczyciele działają wspólnie, szczególnie wtedy, gdy dzieje się coś złego"

(11kB)
" W mojej szkole nagradza się dobre zachowania"

V edycja programu społecznego "Szkoła bez przemocy" rok szkolny 2010/2011.

Głównym celem Programu jest zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz dostarczanie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających skuteczne zapobieganie wzrostowi przemocy i agresji w szkołach W V edycji edycji Programu chcemy podkreśla się kluczową rolę rodzica w prawidłowym funkcjonowaniu szkoły, podejmując próbę zmiany podejścia rodziców i włączenia ich w aktywne życie szkoły. Dlatego głównym przesłaniem w roku 2010/11 będzie punkt Kodeksu Szkoły bez Przemocy "Rodzice są z nami".

opracowała: mgr Małgorzata Rogula
(1kB)

Dzień Szkoły bez przemocy

5 czerwca 2008r.

(50kB)

W dniu 5 czerwca 2008r. zorganizowano po raz pierwszy w ramach Programu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY "Dzień Szkoły bez przemocy". Było to wielkie święto szkół w całej Polsce, a do obchodów tego święta przyłączyła się również nasza szkoła. Dołączyliśmy się do wszystkich społeczności szkolnych, którym nie jest obojętny problem przemocy i agresji. Współorganizatorami uroczystości były Szkoła Podstawowa w Miastkowie i Publiczne Gimnazjum w Miastkowie. Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Rydzewie i placówki filialnej w Tarnowie.

(83kB)

Obchody "Dnia Szkoły bez przemocy rozpoczęło przedstawienie profilaktyczne pt. "Jak wiedźma Zula po świecie hula", przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

(56kB)

Kolejnym punktem imprezy były konkursy oraz gry i zabawy integracyjne dla uczniów i nauczycieli wszystkich szkół.

(79kB)

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wypuszczenie w niebo czerwonych balonów na znak protestu przeciwko przemocy i agresji na terenie wszystkich polskich szkół.

(159kB)

Opracowała: mgr Małgorzata Rogula